Fot. Michael A. Mainiero Photography 2016 via https://www.facebook.com/randywball/

Lim-5P – Lata i ma się dobrze!

MiG-17PF Air Show by Randy Ball

Zachęcam do obejrzenia pokazu rewelacyjnego pilotażu Randy'ego Ball'a na samolocie MiG-17PF. Właściwie jest to Lim-5P wyprodukowany w fabryce WSK-PZL Mielec. Właścicielem samolotu jest John Blanshet, który sprowadził samolot z Polski i remontowal go do stanu lotnego przez okolo 16 lat. Maszyna stacjonuje w Elmayra stan N.Y. Obecnie samolot z powodzeniem występuje na pokazach lotniczych na terenie całego kraju. Ta krótka prezentacja pomaga uświadomić sobie zagrożenie jakie dla w większości ciężkich i mało zwrotnych amerykańskich maszyn mógł stanowić ten sowiecki myśliwiec.Film został zmontowany z dwóch materiałów pochodzących z kanałów poniżej, do których odwiedzin również zachęcam:John's Flying Channel – John Davison (PlaneBrain1JB) – https://www.youtube.com/channel/UC4-BOlTJZftMhU5wqogIFrghorsemoney – https://www.youtube.com/channel/UC_280Y7RAmqm2mXzRAWjH1w

Opublikowany przez Lotnictwo i Ludzie/Aviation and People na 4 luty 2017

 

Latający obecnie pod oryginalną nazwą MiG-17PF, właściwie jest samolotem Lim-5P wyprodukowanym w fabryce WSK-PZL Mielec, i w takim też Polskim malowaniu lata aktualnie.

Właścicielem samolotu jest John Blanshet, który sprowadził samolot z Polski i remontował go do stanu lotnego przez około 16 lat. Maszyna stacjonuje w Elmayra stan N.Y. Obecnie samolot z powodzeniem występuje na pokazach lotniczych na terenie całego kraju.

Ta krótka prezentacja pomaga uświadomić sobie zagrożenie jakie dla w większości ciężkich i mało zwrotnych amerykańskich maszyn mógł stanowić ten sowiecki myśliwiec.

Film został zmontowany z dwóch materiałów pochodzących z kanałów poniżej, do których odwiedzin również zachęcam: John’s Flying Channel-John Davison (PlaneBrain1JB)-https://www.youtube.com/channel/UC4-BOlTJZftMhU5wqogIFrghorsemoney-https://www.youtube.com/channel/UC_280Y7RAmqm2mXzRAWjH1w

Udostępnij Tweet
1945-1975

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *